Jaki kajak wypożyczyć na spływ kajakowy?

Nie wiesz jaki wypożyczyć kajak na spływ kajakowy? Nie ma problemu... Zadzwoń do nas lub napisz - a my pomożemy Tobie wybrać odpowiedni sprzęt dopasowany do posiadanych umiejętności i planowanej trasy płynięcia. Jest to dość istotny element podczas planowanie spływu ponieważ zamiast czerpać przyjemność z płynięcia możemy zmagać się z utrzymaniem sterowności kajaku. Kiedy tak się dzieje? Może to wynikać z przeładowania bagażem dziobowej części kajaku, źle założonym bagażem w kajaku, źle ustawionymi fotelami jeśli są regulowane lub po prostu złą techniką wiosłowania. Warto również pamiętać że kajak krótki i pękaty zdecydowanie gorzej płynie po płaskiej otwartej wodzie jak np jezioro czy większa rzeka niż kajak wąski i długi. Kajaki krótkie znacznie lepiej sprawdzają się na małych wąskich i krętych rzekach równiez z większa ilościa przeszkód. Kajak długi i wąski lepiej sprawdza się na akwenach kiedy chcemy płynąć szybciej i nie ma tylu przeszkód na rzece.  Z kajakami jednoosobowymi jest podobnie choć tutaj warto wspomnieć o kajakach "zwałkowych" które idealnie nadają się na nasze polskie rzeki  z dużą ilością powalonych do koryta rzeki drzew. Dzięki ich parametrom technicznym z łatwością można pokonywać przeszkody bez wychodzenia z kajaku. Należy jednak pamiętać że zanim wypożyczymy taki sprzęt warto wcześniej spróbować swoich sił w takim kajaku w bezpiecznym miejscu pod okiem profesjonalisty zanim zabierzemy go na start spływu daleko od bazy kajakowej bo szybko może okazać się że jest on dla nas zbyt wywrotny. Jeśli kiedykolwiek mamy wątpliwość co do tego, który kajak zarezerwować w wypożyczalni warto zapytać o to fachowcę który pomoże w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Więcej informacji o parametrach technicznych kajaków dwuosobowych jednoosobowych zwałkowych znajdziesz pod tym linkiem https://szkolakajakowa.pl/sprzet-kajakowy

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń do nas lub napisz, pomożemy wybrać Tobie najlepszą rzekę dopasowaną do umiejętności oraz oczekiwanych atrakcji.

Polecane spływy kajakowe

Spływ kajakowy Rega Wśród wielu kajakarzy Rega uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych rzek województwa zachodniopomorskiego. Czwarta co do długości rzeka w Polsce, która wpada bezpośrednio do Bałtyku czyni ją niezwykle atrakcyjną szczególnie dla tych, którzy cenią bliskość dzikiej przyrody i zróżnicowany charakter rzeki podczas spływu.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy miejscami trudny
Ilość tras: 11
Długość tras: 9-36 km

Czytaj więcej

Spływ kajakowy dla firm Spływ kajakowy to wyjątkowa forma aktywności fizycznej na łonie przyrody oraz świetny sposób na integrację i motywację uczestników imprezy. Nasza wykwalifikowana kadra instruktorów kajakarstwa i animatorów turystyki zadba o Państwa bezpieczeństwo na wodzie oraz zapewni również szereg atrakcji mających na celu integrację i motywację całej grupy.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej

Spływ z cateringiem Uczta grillowa bez limitowanych porcji po spływie kajakowym z degustacją piw świata i napoi orientalnych to oferta kierowana dla tych którzy po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu lubią po prostu dobrze zjeść. W menu takiej uczty znajdziesz między innymi: karkówkę, filety drobiowe, kaszanki, kiełbasy, szaszłyki, warzywa, sosy, surówki itp.

Cena: od 69 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej