Kursy

Kursy i szkolenia kajakowe - górskie, zwałkowe i morskie.

Jeśli chcesz  udoskonalić swoją technikę pływania w kajaku, a także poznać metody ratownictwa w kajakarstwie oraz zdobyć niezbędne doświadczenie w bezpiecznym pływaniu kajakiem górskimi, morskim czy zwałkowym przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę szkoleniową. 

Szkolenie z podstaw kajakarstwa górskiego

To szkolenie pozwoli ci poczuć się pewnie i bezpiecznie w kajaku jednoosobowym nie tylko na górskich rzekach, ale również na rzekach nizinnych, zwałkowych czy jeziorze. Szkolenie obejmuje techniki wiosłowania, zasady bezpieczeństwa na wodzie, przegląd niezbędnego sprzętu oraz podstawy samoasekuracji w kajaku. 
Na tym kursie poznasz między innymi:

 • jak prawidłowo wsiadać i wysiadać z kajaków jednoosobowych przy stromym brzegu techniki wiosłowania
 • ABC specjalistycznego sprzętu - czyli co warto wiedzieć przed jego zakupem i jak się nim posługiwać
 • "podpórkę płaską i wysoką" - czyli jak prawidłowo się asekurować, aby nie wywrócić kajaka
 • "kabina" - czyli prawidłowa i bezpieczna ewakuacja z kajaka
 • "dzióbek i "rękę Boga" - czyli jak obrócić wywrócony kajak, kiedy wypadło nam wiosło lub nie potrafimy wstać tzw. "eskimoską"
 • wchodzenie i wychodzenie z kajaka na "otwartej wodzie"
 • metody pokonywania przeszkód bez wysiadania z kajaka (np. przez zwalone do rzeki drzewa)

Kurs i szkolenie z kajakarstwa górskiego

Te szkolenie kierowane jest do osób, które mają już wcześniejsze doświadczenia w pływaniu kajakiem jednoosobowym i które chciałyby zapoznać się z technikami bardziej zaawansowanymi. Nabyte umiejętności pozwolą ci swobodnie poruszać po rzekach nizinnych, "zwałkowych"(z dużą ilością zwalonych drzew w poprzek rzeki) i rzekach górskich. Na tym kursie poznasz również rozszerzone techniki samoasekuracji w kajaku, bezpieczeństwo i ratownictwo na wodzie oraz techniki pływania po rzece górskiej i zwałkowej.
Poznasz między innymi:

 • wejście i wyjście z nurtu przodem i tyłem wejście do "cofki"(nurt wsteczny na rzece, zwykle za jakąś przeszkodą) z kontrą "płaską i hakową"
 • hol kajaka i wylewanie wody gdy nie możemy wyjść na brzeg lub jesteśmy na środku akwenu
 • jak postępować po tzw "kabinie", czyli co zrobić by bezpiecznie dotrzeć do brzegu nie tracąc zdrowia i sprzętu
 • "piórkowanie" - kajakiem można nie tylko pływać w przód czy w tył, jest również skuteczna technika pływania na boki
 • "eskimoska" czyli obrót w kajaku o 360* a dla chętnych eskimoska na samych rękach bez wiosła
 • metody ratownictwa z lądu, czyli jak posługiwać się rzutką ratowniczą i "człowiek żaba" jako element zabezpieczenia trudnych do pokonania miejsc na rzece (jak np. "odwój") 
 • podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej

Kurs i szkolenie z kajakarstwa morskeigo

Te szkolenie kierowane jest do osób, które chciałyby nauczyć się bezpiecznie i samodzielnie pływać kajakiem morskim. Nabyte umiejętności pomogą ci bezpiecznie przemieszczać się po dużych akwenach.  Na tym kursie nauczymy Cię także techniki pływania po morzu, samoasekuracji w kajaku, bezpieczeństwa i ratownictwa.
Poznasz między innymi:

 • jak prawidłowo wsiadać i wysiadać do kajaku morskiego przy wysokim brzegu
 • techniki wiosłowania
 • ABC specjalistycznego sprzętu - czyli co warto wiedzieć przed jego zakupem i jak się nim posługiwać
 • "podpórkę płaską i wysoką" - czyli jak prawidłowo się asekurować aby nie wywrócić kajaka
 • "kabina" - czyli prawidłowa i bezpieczna ewakuacja z kajaka
 • "dzióbek i "rękę Boga" - czyli jak obrócić wywrócony kajak kiedy wypadło nam wiosło lub nie potrafimy wstać tzw. "eskimoską"
 • wchodzenie i wychodzenie z kajaka na "otwartej wodzie"
 • hol kajaka i wylewanie wody gdy nie możemy wyjść na brzeg lub jesteśmy na środku akwenu
 • jak postępować po tzw "kabinie"
 • "piórkowanie" - kajakiem można nie tylko pływać w przód czy w tył, jest również skuteczna technika pływania na boki
 • "eskimoska" czyli obrót w kajaku o 360* 
 • metody ratownictwa 
 • podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej

Cennik szkoleń kajakowych

Rodzaj szkolenia Miejsce  Min. ilość os Czas trwania  Cena za osobę
podstawy kajakarstwa górskiego i zwałkowego Rega lub Drawa 2 os  3-4 h od 200 zł
kajakarstwo morskie  Szczecin lub Bałtyk  1 os  3-4 h 200 zł
kajakarstwo górskie  Drawa 2 os  3-4 h od 200 zł

Najczęściej zadawane pytania

1. Jak poprawinie wiosłować?

Prawidłowa technika wiosłowania polega przede wszystkim na odpowiedniej pozycji wiosłującego (plecy proste, pochylony lekko do przodu, nogi oparte o podnóżki) i wiosłujemy naprzemiennie trzymając się zasady, że dolna ręka ciągnie drążek wiosła, a górna wypycha od siebie tak abyśmy wiosłowali używając również mięśni grzbietu.
O szczegóły najlepiej jest zapytać naszą kadrę podczas odprawy kajakowej.

2. Jak skręcać kajakiem?

Jest kilka metod. W kajaku dwuosobowym z jednej strony wiosłujemy (do przodu tzn. odpychamy wiosłem wodę w kierunku rufy kajaka) a z drugiej strony analogicznie w przeciwną stronę (do tyłu tzn. odpychamy wodę wiosłem w kierunku dziobu bądź przytrzymujemy pióro w wodzie na nurcie na usztywnionych rękach). Możemy również używać tzw. kontry sterujące itp. Najlepiej będzie zapytać o szczegóły naszą kadrę podczas odprawy kajakowej.

3. Co robić w razie wywrócenia kajaka na rzece/jeziorze?

Przede wszystkim należy nie dopuszczać do takiej sytuacji. Jeśli jednak już to się stanie należy wydostać się z kajaka (co często robimy automatycznie) i trzymając się kajaka płyniemy z nim razem do najbliższego brzegu. Jeśli jest płytko można wylać wodę w miejscu wywrotki, a następnie do niego wsiąść zapewniając sobie dodatkowe wsparcie drugiego kajak, brzegu lub przeszkody. Na jeziorze dość trudno wywrócić kajak jeśli w nim siedzimy jeśli natomiast już to się stało kajak wywrócony dnem do góry ma w środku poduszkę powietrzną, dzięki której kajak unosi się na powierzchni wody i możemy popłynąć z nim do najbliższego brzegu (najlepiej z wiatrem). W asyście innych kajaków można nawet wylać wodę z przewróconego kajaka opierając go na kokpicie kajaka wspierającego akcję ratunkową. Szczegółową technikę jak to należy zrobić najlepiej przybliży nasza kadra podczas odprawy lub można zapisać się u nas i odbyć specjalny kurs kajakowy i doświadczyć tego w praktyce.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń do nas lub napisz, pomożemy wybrać Tobie najlepszą rzekę dopasowaną do umiejętności oraz oczekiwanych atrakcji.

Polecane spływy kajakowe

Spływ kajakowy Rega Wśród wielu kajakarzy Rega uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych rzek województwa zachodniopomorskiego. Czwarta co do długości rzeka w Polsce, która wpada bezpośrednio do Bałtyku czyni ją niezwykle atrakcyjną szczególnie dla tych, którzy cenią bliskość dzikiej przyrody i zróżnicowany charakter rzeki podczas spływu.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy miejscami trudny
Ilość tras: 11
Długość tras: 9-36 km

Czytaj więcej

Spływ kajakowy dla firm Spływ kajakowy to wyjątkowa forma aktywności fizycznej na łonie przyrody oraz świetny sposób na integrację i motywację uczestników imprezy. Nasza wykwalifikowana kadra instruktorów kajakarstwa i animatorów turystyki zadba o Państwa bezpieczeństwo na wodzie oraz zapewni również szereg atrakcji mających na celu integrację i motywację całej grupy.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej

Spływ z cateringiem Uczta grillowa bez limitowanych porcji po spływie kajakowym z degustacją piw świata i napoi orientalnych to oferta kierowana dla tych którzy po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu lubią po prostu dobrze zjeść. W menu takiej uczty znajdziesz między innymi: karkówkę, filety drobiowe, kaszanki, kiełbasy, szaszłyki, warzywa, sosy, surówki itp.

Cena: od 69 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej