Spływ kajakowy w czasie pandemii

Spływ kajakowy w czasie pandemii koronawirusa

W związku z pandemią koronawirusa przygotowaliśmy dla Państwa kilka wariantów spływów kajakowych, które pozwalają utrzymać odpowiedni dystans pomiędzy uczestnikami spływu oraz  naszym personelem. 
Ze względu na zmieniające się rządowe zalecenia prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzyskania informacji o aktualnej ofercie. Kontakt 

Rega spływ kajakowy Rega kajaki Rega wypożyczalnia kajków Resko kajaki Łobez spływy kajakowe Trzebiatów kajaki Szlak kajakowy regi fajne spływy kajakowe ciekawe trasy kajakowe zachodniopomorskie

Najczęściej wybierane oferty spływów kajakowych

Spływy jednodniowe rz. Rega (z transportem osób) w kajaku dwuosobowym 

Trasa Trudność Długość
/czas
Cena za
osobę
Resko-Żerzyno łatwa 9km/2-3h  40 zł*
Łagiewniki-Resko trudna 12km/4-5h  40 zł*
Resko-Płoty łatwa 20km/5-6h  40 zł*

* przy min. 4 uczestnikach spływu.
 Za kajak jednoosobowy dopłata 10 zł.

Spływy weekendowe/dwudniowe rz. Rega (z transportem osób i z noclegiem)

Trasa
dwudniowa
Długość Nocleg Cena za
osobę
Łagiewniki-Płoty 32 km
 
pole
namiotowe
100 zł*
Łagiewniki-Żerzyno 21 km
 
agroturystyka 
 
150 zł*

* przy min. 4 uczestnikach spływu
 Za kajak jednoosobowy dopłata 10 zł.

Spływy wielodniowe w czasie pandemii (z transportem na start i odbiorem z mety)

Rzeka Trasa Czas
 płynięcia
Cena za
osobę od
Rega Łagiewniki-Mrzeżyno 6-7 dni  130 zł*
Rega Resko-Mrzeżyno 5-6 dni 110 zł*
Parsęta Osówko-Kołobrzeg 4-6 dni 150 zł*
Drawa Rzepowo-Łokacz W. 8-10 dni 165 zł*
Odra Malczyce-Szczecin 10-12 dni 200 zł*
* przy min. 10 uczestnikach spływu

Wypożyczalnia kajaków - cennik  kajak dwuosobowy + wiosła + kamizelki

Czas wypożyczenia kajaka Cena za kajak/dzień
powyżej 6 dni 30 zł
5-6 dni 35 zł
3-4 dni 40 zł
2 dni 45 zł
1 dzień 50 zł
Beczka hermetyczna
na telefon/dokumenty
gratis w miarę dostępności 
Transport kajaków wg tabeli a w pozostałych przypadkach wg stawki 2,5 zł za km

Przykładowa trasa spływu jednodniowego rz. Rega trasa: Resko-Żerzyno-Płoty 9 lub 20 km

Najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie wybrać się na spływ kajakowy w woj. zachodniopomorskim?

Rega jest ciekawą i niezwykle atrakcyjna rzeką wśród kajakarzy. Przez jej  zróżnicowany charakter znajdują się na niej trasy zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla tych którzy szukają większych wyzwań. Górne trasy od Świdwina do Reska to zdecydowanie trasy dla osób bardziej doświadczonych którzy radzą sobie ze sterowaniem kajakiem oraz nie boją się zamoczyć nogi podczas pokonywania niejednej przeszkody na szlaku. Poniżej Reska charakter rzeki jest bardziej leniwy a rzeka meandruje pośród lasów i łąk przepływając przez 2 jeziora,  sporadycznie  można natrafić na zwalone drzewa w poprzek rzeki.
Jakie są fajne trasy kajakowe blisko Szczecina?
Ina bardzo przyjemna i spokojna rzeka która zachwyca kajakarzy szczególnie na trasie Sowno- Łęsko i Łęsko- Goleniów. Idealna rzeka na spływy jedno lub dwudniowe. 
Płonia - doskonała rzeka dla osób mieszkających w okolicach Szczecina kt chcą poczuć bliskość dzikiej przyrody oddalając się zaledwie kilka minut od miasta. Najpopularniejszą trasą rzeki Płoni jest trasa z Jezierzyc do biwaku Płonia w Szczecin Dąbiu. Na mecie spływu są waty i miejsca wydzielone na ognisko. Zarządcą tego miejsca są lasy miejskie w Szczecinie. 
Drawa - jest najbardziej popularną wśród kajakarzy rzeką w województwie zachodniopomorskim. Niemniej jednak przez swoją niezwykłą popularność jest bardzo zatłoczona szczególnie w weekendy w obrębie Drawieńskiego Parku Narodowego. Dlatego jeśli szukasz ciszy i spokoju a chcesz spływnąć tą wspaniałą rzeką najlepiej jest zaplanować spływ w środku tygodnia lub ominąć Drawieński Park Narodowy i wybrać trasy równie ciekawe a mniej oblegane przez turystów. Do najbardziej dzikich i polecanych przez nas tras można zaliczyć Jezioro Lubie - Poligon (Jez Wiry) lub Drawsko - Pomorskie - Jezioro Lubie albo Rzepowo - Drawsko Pomorskie  poniżej DPN Stare Osieczno - Łokacz wielki.

2. Czy w spływie mogą brać udział małe dzieci?

Tak, jak najbardziej. Mamy specjalne dziecięce kamizelki asekuracyjne i ratunkowe wg rozmiarów dziecka. Ponadto nasze kajaki Perception Vista mają specjalne dziecięce dostawki (foteliki) dzięki którym w jednym kajaku mogą płynąć 2 os dorosłe oraz dziecko.

3. Gdzie na spływ kajakowy blisko Szczecina?

W samym Szczecinie mamy całe mnóstwo opcji do popływania kajakiem. Możemy wybrać się w bardziej dzikie kanały Międzyodrza czy chociażby zwiedzić Szczecin od strony wody zaczynając od Szczecińskiej Wenecji przy ul. Kolumba płynąc w kierunku Wałów Chrobrego dolej do Stoczni Szczecińskiej. Ponadto mamy tutaj sporo kanałów łączących Odrę Zachodnią z Regalicą jak np kanał ParnicyDuńczycaŚwięta i wiele innych które przeplatają krajobrazy dzikości i przemysłowej infrastruktury. Na wycieczki kajakowe po Międzyodrzu polecamy tradycyjne kajaki dwuosobowe np Visty. Na dłuższe wyprawy po rzekach czy kanałach szczecińskich wód a w szczególności po Jeziorze Dąbie  polecamy nasze kajaki morskie z fartuchem ochronnym. Pozwoli to nam bezpiecznie przemieszczać się na bardzo długich dystansach. 
Ponadto w bliskiej odległości Szczecina znajdują się takie rzeki jak:
Płonia - doskonała rzeka dla osób mieszkających w okolicach Szczecina kt chcą poczuć bliskość dzikiej przyrody oddalając się zaledwie kilka minut od miasta. Najpopularniejszą trasą rzeki Płoni jest trasa z Jezierzyc do biwaku Płonia w Szczecin Dąbiu. Na mecie spływu są waty i miejsca wydzielone na ognisko. 
Ina bardzo przyjemna i spokojna rzeka która zachwyca kajakarzy szczególnie na trasie Sowno- Łęsko i Łęsko- Goleniów. Idealna rzeka na spływy jedno lub dwudniowe. Zarządcą tego miejsca są lasy miejskie w Szczecinie. 

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń do nas lub napisz, pomożemy wybrać Tobie najlepszą rzekę dopasowaną do umiejętności oraz oczekiwanych atrakcji.

Polecane spływy kajakowe

Spływ kajakowy Rega Wśród wielu kajakarzy Rega uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych rzek województwa zachodniopomorskiego. Czwarta co do długości rzeka w Polsce, która wpada bezpośrednio do Bałtyku czyni ją niezwykle atrakcyjną szczególnie dla tych, którzy cenią bliskość dzikiej przyrody i zróżnicowany charakter rzeki podczas spływu.

Cena: od 40 zł/os
Poziom trudności: łatwy miejscami trudny
Ilość tras: 11
Długość tras: 9-36 km

Czytaj więcej

Spływ kajakowy dla firm Spływ kajakowy to wyjątkowa forma aktywności fizycznej na łonie przyrody oraz świetny sposób na integrację i motywację uczestników imprezy. Nasza wykwalifikowana kadra instruktorów kajakarstwa i animatorów turystyki zadba o Państwa bezpieczeństwo na wodzie oraz zapewni również szereg atrakcji mających na celu integrację i motywację całej grupy.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej

Spływ z cateringiem Uczta grillowa bez limitowanych porcji po spływie kajakowym z degustacją piw świata i napoi orientalnych to oferta kierowana dla tych którzy po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu lubią po prostu dobrze zjeść. W menu takiej uczty znajdziesz między innymi: karkówkę, filety drobiowe, kaszanki, kiełbasy, szaszłyki, warzywa, sosy, surówki itp.

Cena: od 69 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej