Spływ kajakowy Parsętą

Rzeka Parsęta - szlak kajakowy, który wpływa do Morza.

Parsęta jest bardzo zróżnicowaną rzeką pod względem trudności. Górne trasy zdecydowanie polecamy dla doświadczonych kajakarzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił na bardzo trudnym i uciążliwym szlaku. Ta część rzeki ze względu na szybki nurt i wyjątkowo strome i zalesione brzegi oraz spore ilości zwalonych do koryta rzeki powalonych drzew nie nadaje się do amatorskiej turystyki kajakowej. Zupełnie inaczej rzeka wygląda w dolnym biegu poniżej Białogardu, jej spokojny pod względem przeszkód i szybki nurt sprawią, że pokonanie 25 km szlaku nie sprawi nam wielkiej trudności.  

Etapy i trasy kajakowe Parsęty: 

  • Żarnowo - Krosino - 13 km
  • Krosino – Doble - 8 km
  • Doble – Stare Dębno - 14 km
  • Stare Dębno– Tychówko - 10 km
  • Tychówko - Byszyno - 17 km
  • Byszyno - Rościno - 15 km
  • Rościno – Most Wrzosowo - 24 km
  • Most Wrzosowo - Most Ząbrowo - 18 km
  • Most Ząbrowo - Kołobrzeg - 18 km
Parsęta spływ kajakowy Parsęta kajaki Parsęta wypożyczalnia kajaków Parsętatrasy kajakowe wypożyczalnia kajaków na parsęcie spływ parsętą cena organizator spływów kajakowych na parsęcie tanie kajaki parseta profesjonalne spływy kajkowe

Najczęściej wybierane oferty spływów kajakowych

Spływy jednodniowe rz. Parsęta (z transportem osób) 

Trasa  Poziom
 trudności
Długość
/czas
Cena za
osobę
Osówko-Bialogard łatwa 25 km /5-6 h. 60 zł
Białogard-Karlino trudna 16 km /3 h. 60 zł

Spływy weekendowe/dwudniowe rz. Parsęta (z transportem osób i z noclegiem)

Trasa Długość Nocleg Cena za
 osobę

Rogowo-Mięchęcino 
Mięchęcino-Kołobrzeg 

41 km
35 km
pole 
biwakowe
150 zł

Przykładowa trasa - spływ jednodniowy rz. Parsęta (Osówko-Białogard)

Wypożyczalnia kajaków rz. Parsęta - cennik  kajak dwuosobowy + wiosła + kamizelki

Czas wypożyczenia kajaka Cena za kajak/dzień
 powyżej 5 dni 45 zł
1-5 dni 50 zł
Beczka hermetyczna
na telefon/dokumenty
10 zł

Najczęściej zadawane pytania

1. Jak zabezpieczyć rzeczy podczas spływu?

Na rynku w sklepach sportowych dostępne są różnego rodzaju  worki i plecaki wodoodporne które najlepiej chronią rzeczy podczas spływu. Takie worki również posiadamy na przystani i są dostępne dla naszych klientów.  

2. Czy kajaki są bezpieczne?

Kajaki są bezpieczne, trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek jak w każdym sporcie. Kajaki które wypożyczamy pochodzą od czołowych producentów kajaków dzięki czemu dają naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa i wygody. Niezwykle popularny wśród kajakarzy kajak firmy Perception model Vista jest to jednostka która poza doskonałą wygodą regulowanego fotela z neoprenowym obiciem daje kajakarzowi przede wszystkim poczucie stabilności i bezpieczeństwa podczas spływu. Ponadto cechują go doskonałe właściwości nautyczne czyli to jak płynie, skręca itd. a także jest to doskonała jednostka na spływy wielodniowe do której możemy zapakować sporo bagażu (wyporność 300 kg.)

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń do nas lub napisz, pomożemy wybrać Tobie najlepszą rzekę dopasowaną do umiejętności oraz oczekiwanych atrakcji.

Polecane spływy kajakowe

Spływ kajakowy Rega Wśród wielu kajakarzy Rega uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych rzek województwa zachodniopomorskiego. Czwarta co do długości rzeka w Polsce, która wpada bezpośrednio do Bałtyku czyni ją niezwykle atrakcyjną szczególnie dla tych, którzy cenią bliskość dzikiej przyrody i zróżnicowany charakter rzeki podczas spływu.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy miejscami trudny
Ilość tras: 11
Długość tras: 9-36 km

Czytaj więcej

Spływ kajakowy dla firm Spływ kajakowy to wyjątkowa forma aktywności fizycznej na łonie przyrody oraz świetny sposób na integrację i motywację uczestników imprezy. Nasza wykwalifikowana kadra instruktorów kajakarstwa i animatorów turystyki zadba o Państwa bezpieczeństwo na wodzie oraz zapewni również szereg atrakcji mających na celu integrację i motywację całej grupy.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej

Spływ z cateringiem Uczta grillowa bez limitowanych porcji po spływie kajakowym z degustacją piw świata i napoi orientalnych to oferta kierowana dla tych którzy po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu lubią po prostu dobrze zjeść. W menu takiej uczty znajdziesz między innymi: karkówkę, filety drobiowe, kaszanki, kiełbasy, szaszłyki, warzywa, sosy, surówki itp.

Cena: od 69 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej