Spływ kajakowy na Międzyodrzu

Szczecin (Odra, Międzyodrze Jez. Dąbie i kanały portowe Zalew Szczeciński)

Wody Szczecina i okolic dzięki swej malowniczości, różnorodności i zmiennemu charakterowi czynią te akweny prawdziwym El Dorado dla kajakarzy. Zarówno miłośnicy kajakarstwa morskiego, jak i amatorskiej turystyki kajakowej znajdą tutaj wiele ciekawych szlaków.
Oferujemy Państwu indywidualne wycieczki kajakowe na kajakach morskich (czyli takich, które są przystosowane do pływania większych dystansów na dużym akwenie jak np. Jezioro Dąbie, czy Zalew Szczeciński) oraz kajakach turystycznych do pływania po Międzyodrzu, Odrze i kanałach portowych. Poza słynna Szczecińską Wenecja, którą można obejrzeć z poziomu kajaka, mamy w ofercie również indywidualne wycieczki kajakowe z przewodnikiem. Jedną z najbardziej cenionych wśród naszych klientów tras, jest szlak śladami orła bielika. Wraz z instruktorem i przewodnikiem możesz wybrać się na krótką wycieczkę kajakową, aby zobaczyć te piękne ptaki z bardzo bliska.

Szczecin spływ kajakowy Kajki Szczecin Wypożyczalnia kajaków szczecin spływy okolice szczecina firam organizujaca spływy kajakowe w Szczecinie kajaki siadło dolne wypożyczalnia kajaków siadło dolne dziewoklicz kajaki spływy na dziewokliczy

6Najczęściej wybierana oferta spływów na Międzyodrzu 

Spływ jednodniowy na Międzyodrzu z transportem

Trasy kajakowe Długość Czas
 płynięcia
Cena za
 osobę
Siadło Dolne-Dziewoklicz 14 km 3-4 h.  60 zł* 
Trasa indywidualna
z przewodnikiem
śladami "Orła bielika"
10 km
18 km
 
3-4 h.

 90 zł*

* przy grupie min 10 osób w dni powszednie, w pozostałych przypadkach wyceniamy indywidualnie.

Przykładowa trasa spływu kajakowego po Międzyodrzu

Pełny ekran

Wypożyczalnia kajaków Międzyodrze - cennik  kajak dwuosobowy + wiosła + kamizelki

Czas wypożyczenia kajaka Cena za kajak/dzień
 powyżej 5 dni 35 zł
1-5 dni 50 zł
Beczka hermetyczna
na telefon/dokumenty
10 zł 

Tabela transportu kajaków na Międzyodrzu dla zorganizowanych grup i wycieczek

Miejsce Cena
Dziewoklicz 300zł
Siadło Dolne 300zł
Moczyły 300zł
Szczecin Dąbie 300zł

 

Najczęściej zadawane pytania

1. Co powinienem zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Na spływ kajakowy trzeba zabrać przede wszystkim:
- wygodne sportowe ubranie które szybko schnie (najlepiej z syntetycznego materiału) 
- wygodne obuwie które dobrze trzyma się na  naszej nodze (klapki tzw. japonki odpadają)
- nakrycie głowy ( jako ochrona przed słońcem)
- wodę do picia
- prowiant (batony, owoce itp)
- krem z filtrem ochronnym 
- okulary przeciwsłoneczne
- płyn na komary
- pieniądze w gotówce
- etui wodoodporne na telefon dokumenty
- wodoodporny worek na rzeczy osobiste
- peleryna płaszcz przeciwdeszczowy
- komplet suchych ubrań do przebrania w razie zamoczenia
- worek na śmieci
- własną mini apteczkę
- strój kąpielowy

2. Czy w spływie mogą brać udział małe dzieci?

Tak, jak najbardziej. Mamy specjalne dziecięce kamizelki asekuracyjne i ratunkowe wg rozmiarów dziecka. Ponadto nasze kajaki Perception Vista mają specjalne dziecięce dostawki (foteliki) dzięki którym w jednym kajaku mogą płynąć 2 os dorosłe oraz dziecko.
 

3. Jak się ubrać na spływ?

Na kajak najlepiej jest ubrać się w wygodną sportową odzież wykonaną z syntetycznych materiałów które odprowadzają wodę i szybko schną. Nawet jeśli zamoczymy wodą taką odzież nie powinna ona nas aż tak wychłodzić jak np bawełna. Obuwie powinno być również wygodne i ściśle przylegające do naszej nogi aby umożliwiło bezpieczne poruszanie się po mokrych kamieniach czy drzewach. W zależności od trasy którą płyniesz odzież powinna być starannie dobrana. Jeśli na trasie będziesz przez dłuższy czas na ekspozycji słonecznej niezbędne jest posiadanie nakrycia głowy oraz użycia  kremu z filtrem ochronnym. Jeśli wybierasz się na trasę ze spora ilością przeszkód (zwalonych drzew) warto zabrać ze sobą odzież na zmianę w razie wpadnięcia do wody a także odpowiednią ilość prowiantu i wody. Bez względu na to jaką trasa płyniemy warto mieć ze sobą dodatkowe wyposażenie które zabezpieczy nas np przed deszczem. Więcej informacji o tym co zabrać ze sobą na kajak znajdziesz w pytaniach powyżej.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń do nas lub napisz, pomożemy wybrać Tobie najlepszą rzekę dopasowaną do umiejętności oraz oczekiwanych atrakcji.

Polecane spływy kajakowe

Spływ kajakowy Rega Wśród wielu kajakarzy Rega uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych rzek województwa zachodniopomorskiego. Czwarta co do długości rzeka w Polsce, która wpada bezpośrednio do Bałtyku czyni ją niezwykle atrakcyjną szczególnie dla tych, którzy cenią bliskość dzikiej przyrody i zróżnicowany charakter rzeki podczas spływu.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy miejscami trudny
Ilość tras: 11
Długość tras: 9-36 km

Czytaj więcej

Spływ kajakowy dla firm Spływ kajakowy to wyjątkowa forma aktywności fizycznej na łonie przyrody oraz świetny sposób na integrację i motywację uczestników imprezy. Nasza wykwalifikowana kadra instruktorów kajakarstwa i animatorów turystyki zadba o Państwa bezpieczeństwo na wodzie oraz zapewni również szereg atrakcji mających na celu integrację i motywację całej grupy.

Cena: od 50 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej

Spływ z cateringiem Uczta grillowa bez limitowanych porcji po spływie kajakowym z degustacją piw świata i napoi orientalnych to oferta kierowana dla tych którzy po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu lubią po prostu dobrze zjeść. W menu takiej uczty znajdziesz między innymi: karkówkę, filety drobiowe, kaszanki, kiełbasy, szaszłyki, warzywa, sosy, surówki itp.

Cena: od 69 zł/os
Poziom trudności: łatwy lub trudny
Ilość tras: 8
Długość tras: 9-20 km

Czytaj więcej